Суші чи роли: що обрати?

Суші і роли — класичні японські страви, популярність яких поширюється далеко за межі країни походження. Вони доволі схожі, адже складаються з рису та морепродуктів, але мають важливі відмінності. У цій статті пропонуємо вам розібратися, чим відрізняються роли від суші і трохи познайомитися з деякими позиціями нашого меню.

 

Почнімо з суші. Рис для суші вимочують у спеціальній суміші оцту, цукру та солі. Наступний шар — васабі (вид хрону, який вважається чудовим антибактеріальним продуктом), а зверху кладуть рибу та інші морепродукти. Декілька варіантів типової начинки для суші: лосось, креветки, вугор, восьминіг тощо. Типові приправи та соуси до суші: вже згаданий васабі, соєвий соус, маринований імбир, оцет. Отже, суші — шматочки рису з рибою. На відміну від ролів, їх готують поштучно.

Класичні та найвідоміші види суші:

  • суші макі, які загортають у водорості норі. Вони схожі на роли, тому часто в меню можна побачити саме макі роли;
  • сашимі — тонкі скибки риби, які зазвичай подаються без рису. Сашимі вважаються класичним видом суші;
  • нігірі — спресований рис з морепродуктами, до яких іноді додають водорості норі.

Існує доволі багато видів цієї страви, а їхня назва може відрізнятися залежно від того, з чим роблять суші.

Крім цього у деяких ресторанах дуже креативно підходять до їх приготування та подачі, тому з’являються нові цікаві рецепти. Наприклад, у нас, крім класичних суші ви знайдете оригінальне поєднання японської та американської кухонь:

  • суші-бургер — булочки з рису з “котлеткою” з овочів або лосося;
  • суші-сендвіч — класичні інгредієнти для суші зібрані у вигляді сендвіча, обсмажені в паніруванні;
  • суші-дог — незвична комбінація хот-дога з суші.

 

Декілька цікавих фактів:

1. Риба для суші може бути не лише сира, як популярно вважати. Причина дуже проста — часто у річковій рибі містяться паразити, тому краще її піддати термічній або іншій обробці.

2. Раніше єдиним варіантом приготування суш була консервація риби в рисі і з’явився він у Китаї (приблизно в II столітті нашої ери). Рис після цього викидали.

3. Суші у сучасному вигляді з’явилися аж на початку XIX століття.

4. Палички для суші є не обов’язковими, їх цілком прийнятно їсти руками.

 

Тепер пропонуємо перейти до ролів.

Роли можна вважати різновидом суші. Основна відмінність полягає у способі приготування. Якщо для того, щоб отримати суші, потрібно просто покласти шматочок риби зверху на спресований рис, то роли вимагають практики і навичок. Щоб приготувати роли, потрібно послідовно викласти рис на начинку на шматок норі і обережно загорнути це все у рулет, який нарізається на окремі шматочки. Килимок, на якому формують роли називається макісу і виготовляється з бамбука та бавовняних ниток. Начинка для ролів може бути як рибною, так і овочевою або ж поєднанням різних смаків. Їх також можна обсмажувати в паніруванні та запікати.

Існує доволі багато видів ролів, тож розгляньмо разом деякі з них:

  • футомакі — товсті роли, які складаються з водоростей, рису та начинки (риба, омлет томаго, овочі);
  • унагі (роли з запеченим вугром);
  • темакі, які вирізняються формою конуса;
  • фрутамакі — роли, для приготування яких використовують фрукти (наприклад, манго, ананас).

 

Отже, пропонуємо підсумувати, чим відрізняються суші та роли:

1. Начинка. У ролах зазвичай різноманітніша начинка, тоді як класичний набір для суші — рис та морепродукти. Також у суші рису менше, ніж риби, а у ролах навпаки.

2. Приготування. Роли формуються як один рулет, який нарізають перед подачею, а суші готують поштучно.

Проте в обох страв є спільна риса — вони дають можливість зануритись у смакові традиції Японії. Неможливо обрати щось одне та ігнорувати інше, тому ми рекомендуємо спробувати різні види, щоб обрати улюблені роли чи суші.